Benim Blog

Yeni Yasaklar

Yeni Yasaklar
1.558 views
12 Nisan 2021 - 17:39

Ramazan’da tam kapanma mı olacak? Koca’dan yeni kısıtlama sinyali

Artan koronavirüs vakaları sonrası Ramazan ayında yeni kapanma olup olmayacağı merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni kısıtlama sinyalinde bulundu. Karar hafta içi belli olacak…

Sabah gazetesinden Yavuz Donat’a konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayılarında artış olduğunu söyleyerek yeni kısıtlama sinyalleri verdi. Bakan Koca, “Ramazan’da ev buluşmaları olmamalı… Herkese görev düşüyor… Aileler, komşular bu konuda birbirlerini uyarmalı. Ramazan’ı fırsata çevirmemiz lazım.” dedi.

EV İÇİ BULAŞ ARTTI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ev içi bulaşın çok arttığını, daha önce bir kişinin ortalama 2,6 kişiye virüs bulaştırdığını ancak bu oranın şu anda 4,7’ye kadar yükseldiğini, artışın yüzde 80 olduğunu ifade etti.

İŞYERLERİ KAPANIYOR MU?
Koca, Donat’ın “Ramazan’da, ‘İşyerleri kapatılacak’ kararı alınırsa çok kişi geçim sıkıntısı çeker. Özellikle de küçük esnaf bu konuda tedirgin” sözlerine “Biliyorum. Haklılar… Ama Covid- 19 tablosu da bildiğiniz gibi ürkütücü. Ramazan ayı ile ilgili kuralları ve olması gerekenleri Sayın Cumhurbaşkanımız ifade ettiler.” cevabını verdi.

Daha önce bulaşın bugünkü gibi yaygın olmadığını şimdi ise virüsün değişime uğradığını ve vaka sayılarının çok yoğun şekilde arttığını belirten Koca, “Kasım ve Aralık ayları pikine göre, şimdi daha kısa zamanda, daha yoğun bir günlük artış tablosu ile karşı karşıyayız.” dedi. Koca yarın düzenlenecek kabine toplantısında ise genel bir değerlendirme yapılacağını belirtti.

AİLESİNİ SORDULAR
Sağlık Bakanı Dr. Koca’ya, memleketi Konya, Covid-19 atlatan halası ve ailesi ile ilgili soruya da, “Konya’da bulaş artıyor. Endişeliyim. Annem, babam, amcalarım, kardeşlerim iyiler, halam da…” cevabını verdi.

Koca, “Sırası gelen aşı olmalı, mutlaka, çok önemli. İkisini birlikte götürmeliyiz: Aşı ve önlemler… Maske, mesafe, temizlik… Kurallara uyum.” dedi.

Milli Gazete

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Melih Gökçek Mansur Yavaş
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esra erol
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz geri geliyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Zam
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erdoğan’dan açıklama
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Karantina Kararı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Motorine Zam
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erdoğan’dan talimat
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yarın başlıyor
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.