Benim Blog

Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı

Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı
775 views
10 Haziran 2021 - 16:09

Nişantaşı’nda başörtülü akademisyen Neşe Nur Akkaya ile arkadaşına saldıran Eray Çakın hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. İTÜ öğretim görevlisi Neşe Nur Akkaya ile arkadaşına başörtülü oldukları için saldıran Eray Çakın kin ve düşmanlığa alenen tahrik”, “aşağılama” ve “silahla kasten yaralama” suçlarından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.
Türkiye’yi ayağa kaldıran olayda yeni gelişme yaşandı. İTÜ öğretim görevlisi Neşe Nur Akkaya ile arkadaşı başörtülü oldukları için Nişantaşı’ndaki bir parkta saldıran Eray Çakın kin ve düşmanlığa alenen tahrik”, “aşağılama” ve “silahla kasten yaralama” suçlarından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.


NE OLMUŞTU? Çirkin saldırı, önceki gün Nişantaşı’ndaki Mıstık Parkı’nda yaşandı. İTÜ öğretim görevlisi Neşe Nur Akkaya ve kız arkadaşı parkta sohbet ederken, Eray Çakın isimli şahsın önce bakışları daha sonra ise ‘başörtüleri nedeniyle’ hakaret dolu tacizine maruz kaldı. Çakın, genç kızlara “Burada ne işiniz var, siz ve sizin gibileri istemiyoruz. Gidin başka yerlere… Gaziosmanpaşa’ya gidip oturun” diyerek bağırdı. Neşe Nur Akkaya, “Rahatsız oluyorsan, sen gidip başka bir yerde oturabilirsin” diyerek tepkisini dile getirdi. Çakın bu sözler üzerine elindeki termosla Akkaya’nın başına vurmaya başladı. Talihsiz genç kız, aldığı darbelerle yere yığılarak bayıldı. Araya giren vatandaşların ihbarıyla parka gelen polis Çakın’ı gözaltına aldı. Hastaneye kaldırılan Akkaya, darp raporu alarak Çakın’dan şikayetçi oldu. Çakın ifadesinde nefret söyleminde bulunduğunu itiraf etti.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ Saldırganın arkadaşları da saldırıya şahit olduklarını beyan etti ancak Çakın serbest bırakıldı. Akkaya’nın kardeşi Akif Akkaya Çakın’ın serbest bırakılmasına “Bu şahıs elini kolunu sallayarak gezecek mi? Bu faşist düşünceli şahıs tutuklansın” diyerek tepki gösterdi. Saldırganın serbest bırakılması üzerine sosyal medyada çok sayıda başlık açıldı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı H. Tahsin Usta “Biz ilçemizde yaşayan kadınların kıyafet ve yaşam şekillerine saygı duyuyoruz” dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yeni uygulama başlıyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kabine Toplanıyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bebek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Temel Karamollaoğlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çalışanların dikkatine
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Melih Gökçek Mansur Yavaş
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esra erol
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz geri geliyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Zam
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.