Benim Blog

Seyahat İptali

Seyahat İptali
1.556 views
11 Haziran 2021 - 7:05

Türkiye’ye bir seyahat iptali daha: Onbinlerce rezervasyon iptal İngiliz tur operatörleri Türkiye iptallerini peş peşe uzattı. TUI İngiltere de uçuş yasağına uydu ve onbinlerce rezervasyon iptal edildi.

İngiltere hükümeti yurtdışı turistik seyahatlere yönelik düzenlemelerini sıkılaştırmıştı.

İngiltere’nin son seyahat güncellemesinde Türkiye’yi, dönüşte zorunlu otel karantinası olan, kırmızı listede bırakmasının ardından İngiliz tur operatörleri Türkiye iptallerini peş peşe uzattı.

Jet2 Holidays ve EasyJet Holidays’in ardından, TUI İngiltere de Türkiye iptallerinde süreyi uzattı. İptal kararıyla onbinlerce rezervasyon da iptal etti.

Airporthaber’in aktardığı bilgilere göre TUI İngiltere tarafından yapılan açıklamada, 12 Temmuz’a kadarki Türkiye turlarının yapılamayacağı duyuruldu.

Açıklamada, bu tarihe kadar rezervasyonu olanların iki hafta içinde iade alabileceği ya da değişiklik yapabileceği kaydedildi. TUI’nin bu kararının ardından Türkiye’ye dönük on binlerce rezervasyonun iptal olduğu ifade edildi.

TUI İngiltere sadece Türkiye değil, başka destinasyonlara dönük iptallerde de süreyi uzattı. Buna göre Kıbrıs, Hırvatistan ve İspanya programı 20 Temmuz’a, Bulgaristan, Fas ve Tunus programı ise 27 Temmuz’a kadar iptal edildi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Temel Karamollaoğlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çalışanların dikkatine
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Melih Gökçek Mansur Yavaş
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esra erol
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz geri geliyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Zam
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erdoğan’dan açıklama
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Karantina Kararı
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.