Benim Blog

Ramazan Kısıtlamaları

Ramazan Kısıtlamaları
566 views
13 Nisan 2021 - 19:48

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında dün gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrası yapılan açıklamaların ardından bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanmıştı Kabine Toplantısı sonrası yapılan açıklamalar ve detaylarCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ramazanda ülkeyi dinlendireceğiz” çıkışının ardından bugün Kabine Toplantısı yapıldı. Alınan kararları Erdoğan canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ramazanda ülkeyi dinlendireceğiz” açıklamasının ardından gözler Kabine Toplantısı’ndan çıkacak kararlara çevrilmişti. Günlük vaka sayısının da 50 bin sınırını aşmasıyla birlikte bir dizi yeni tedbirin alınması bekleniyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamayla, alınan yeni kararları ve koronavirüse ilişkin önlemleri duyurdu.İŞTE ALINAN YENİ TEDBİR KARARLARI Hafta sonu sokak kısıtlaması sürerken, hafta içi sokak kısıtlaması saatleri akşam 19:00 sabah 05 olarak güncellendi.Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahate izin verilmeyecek. 65 yaş üstü 18 yaş atı toplu taşıma sınırlaması yeniden getiriyoruz.Eğitimde sınav sürecinde olan 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışında ki tüm kademeler uzaktan eğitimle sürecektir. Kafe kıraathane, çay bahçesi, benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonrasına kadar ara verecektir.

Lokanta ve benzeri işletmeler ramazan boyunca paket sistemine geçecektir. Kına, düğün, genel kurul gibi bütün toplantılar bayram sonrasına kadar ertelenmiştir.Oteller sadece kendi müşterileriyle hizmet sürdürecektir. Konaklama tesisleriyle, evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştiremeyecek. Uygulama yarın akşam saati ile başlayacaktır. Sözlerime başlarken, milletimizin ve tüm İslam aleminin bugün ilk orucunu tuttuğumuz ramazan şerifini tebrik ediyorum. Rahmet ve bereket ayı olan ramazanın milletimizle birlikte tüm insanlığın sağlık huzurlu günlere kavuşmasına vesile olmasını diliyorum.

Hafta sonu sokak kısıtlaması sürerken, hafta içi sokak kısıtlaması saatleri akşam 19:00 sabah 05:00 olarak güncellendi. Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahate izin verilmeyecek. 65 yaş üstü 18 yaş atı toplu taşıma sınırlaması yeniden getiriyoruz.

Eğitimde sınav sürecinde olan 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışında ki tüm kademeler uzaktan eğitimle sürecek.
Kafe, kıraathane, çay bahçesi ve benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonrasına kadar ara verecek.

Lokanta ve benzeri işletmeler ramazan boyunca paket sistemine geçecek. Kına, düğün, genel kurul gibi bütün toplantılar bayram sonrasına kadar ertelendi. Oteller sadece kendi müşterileriyle hizmet sürdürecek. Konaklama tesisleriyle, evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştiremeyecek. Uygulama yarın akşam saati ile başlayacak.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Temel Karamollaoğlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çalışanların dikkatine
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Melih Gökçek Mansur Yavaş
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esra erol
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz geri geliyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Zam
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erdoğan’dan açıklama
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Karantina Kararı
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.