Benim Blog

Hafta sonu iki gün sokağa çıkma yasağı olan işte O iller

Hafta sonu iki gün sokağa çıkma yasağı olan işte O iller
2.251 views
02 Nisan 2021 - 12:03

Milyonlarca vatandaş alınan yeni kararlara ayak uydurmak için ‘cumartesi sokağa çıkma yasağı hangi illerde’ araştırması yapıyor. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı sorusu ise ikinci ilgi gören soru. İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasağına yönelik illeri tek tek açıkladı.

GENELGE NE DİYOR? İçişleri Bakanlığı’ndan yayınlanan genelgeye göre Kovid-19 bakımından yüksek riskli illerde kısıtlamalar cuma 21.00-cumartesi 05.00, cumartesi 21.00-pazartesi 05.00 saatleri arasında uygulanacak

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLERDE CUMARTESİ-PAZAR YASAK VAR Çok yüksek risk grubunda yer alan illerde ise hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma günü saat 21.00’de başlayıp Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde uygulanacak.

İşte kırmızı renkli çok yüksek riskli iller listesi.

HAFTA SONU(CUMARTESİ VE PAZAR) SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLAN İLLER

Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa,Kütahya, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Isparta,Konya, Karaman, Mersin, Niğde, Aksaray, Nevşehir,Ankara, Kırıkkale, Eskişehir, Bilecik, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın,Karabük,Çankırı,Kastamonu, Sinop, Çorum,Samsun, Amasya, Tokat, Yozgat, Kayseri, Sivas,Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Osmaniye, Elazığ, Erzincan,Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt,Erzurum, Rize, Artvin, Ardahan, Iğdır.

DÜŞÜK VE ORTA RİSKLİ İLLER İÇİN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DETAYLARI Düşük ve orta risk grubunda yer alan illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanacak.

HANGİ İŞYERLERİ AÇIK? Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulama biçimine göre Cumartesi ve/veya Pazar günü market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler 10.00 – 17.00 saatleri arasında açık olacak. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebilecek. Cumartesi/Pazar günü ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak.

ORTA (SARI) İLLER
HAKKARİ, VAN, BİTLİS, MUŞ, BATMAN, SİİRT, MARDİN, DİYARBAKIR, ŞANLIURFA VE UŞAK
YÜKSEK ( TURUCU) İLLER
Ağrı, Kars, Bingöl, Tunceli, Kahramanmaraş, Adana, Hatay, Kırşehir, Afyonkarahisar, Burdur, Denizli, Manisa

DÜŞÜK (MAVİ) İLLER
Türkiye’de düşük riskli il olarak sadece Şırnak yer aldı.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yeni uygulama başlıyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kabine Toplanıyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bebek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Temel Karamollaoğlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çalışanların dikkatine
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Melih Gökçek Mansur Yavaş
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esra erol
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz geri geliyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Zam
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.