Benim Blog

Erdoğan’dan kesin talimat

Erdoğan’dan kesin talimat
831 views
09 Temmuz 2021 - 8:47

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MKYK toplantısında kurmaylarına talimat verdi. Başkan Erdoğan kayyum atanan belediyelerle teşkilatın uyumlu çalışması gerektiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MKYK toplantısında kurmaylarına, kayyum atanan belediyelerle teşkilatın uyumlu çalışması konusunda talimat verdi.
Edinilen bilgilere göre, kayyum atanan belediyelerle teşkilat arasında zaman zaman bazı idari sıkıntıların olduğunun aktarılması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan “Önemli olan hizmettir. Belediye başkanları, milletvekilleri ve teşkilat uyumlu çalışsın” dedi.

Toplantıya katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadele, kadına yönelik şiddet, uyuşturucu ve kayyum atanan belediyelerin son durumuyla ilgili bir sunum yaptı. Sunumun ardından değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kayyumlara çok ciddi yatırım desteği verildi. Ulaştırma alanında yapılan yatırımlar diğer illere kıyasla çok yüksek düzeyde. Bu yatırımları iyi anlatın” diye konuştu.

VATANDAŞI İKNA EDİN

Pandemi süreciyle ilgili değerlendirmelerin de yapıldığı toplantıda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu da bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda, şimdiye kadar 55 milyon doz aşının yapıldığı, bu ay sonuna kadar toplumun yüzde 75’inin aşılanmasının hedeflendiği anlatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Aşıya karşı gelenler var. Buna aldırış etmeden ‘toplumsal bağışıklık için bu işin şart olduğunu’ anlatmamız lazım. Herkes aşısını yaptırmalıdır. Vatandaşları ikna etmemiz gerekiyor. Aşıya karşı olmanın ne ilmi ne akli karşılığı var” dediği öğrenildi.

‘PKK’NIN SURİYE KOLU’ KİTABI

Öte yandan, toplantıda MKYK üyelerine İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘PKK/PYD Terör Örgütünün Suriye Kolu’ kitabı dağıtıldı. Kitapta, PKK ile PYD/YPG ilişkisi delilleriyle anlatılıyor. PKK ile PYD/YPG ilişkisini ortaya koyan ifadelere, ele geçirilen örgütsel dokümanlara, üst düzey örgüt mensuplarının açıklamalarına ve irtibatlarına dikkat çekiliyor.

Kitapta ayrıca, PYD/YPG içerisinde etkisiz hâle getirilen ve İçişleri Bakanlığı’nın terörden arananlar listesinde bulunan üst düzey teröristlerle ilgili bilgilere fotoğraflarıyla yer veriliyor.Türkiye

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Temel Karamollaoğlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çalışanların dikkatine
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Melih Gökçek Mansur Yavaş
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esra erol
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz geri geliyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Zam
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erdoğan’dan açıklama
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Karantina Kararı
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.