Benim Blog

Dış Görünüşünden Dolayı Hemşireyi Hor Gördüler

Dış Görünüşünden Dolayı Hemşireyi Hor Gördüler
560 views
02 Nisan 2021 - 19:47

Bana göre herkes istediği şekilde giyinmekte özgürdür. İnsanlar nasıl görünmek istiyorsa o şekilde dışarıya çıkabilmeliler.Hikayenin ana kahramanı olan hemşirenin saçları rengarenk ve pirsingleri var. Açık görüşlü kişiler için bu bir sorun teşkil etmiyor.

Hikayede adı geçen dövmeli ve pirsingli hemşire iş kıyafetlerini giyerek gittiği markette kasiyer tarafından aşağılayıcı bakışlarla karşılandı. Kasiyer, ona bu şekilde nasıl hemşirelik yapabildiğini sordu. Hemşirenin verdiği akıl dolu cevabı Facebook’ta paylaştı. Gönderi on binlerce beğeni aldı ve paylaşıldı.

İşten sonra markete uğradım.Kasaya yaklaştığımda kasiyer bana bakarak, “Ne iş yapıyorsun?” diye sordu.“Hemşireyim” dedim.

“Böyle çalışmana izin verdiklerine şaşırıyorum doğrusu. Hastaların saçların hakkında ne düşünüyor?” diye sordu.

Hemen ardından arkamda sıra bekleyen yaşlı bir kadına, “Sizce saçı nasıl?” diye sordu benim için.Yaşlı kadın, “Sözüm meclisten dışarı ama benim tarzım değil” diye yanıtladı.

Kasiyer, iş yerine bu kılıkla gelmelerine izin vermediklerini sert ve alaycı bir dille anlattıktan sonra bir hemşirenin bu şekilde hastanede çalışmasına anlam veremediğini üstüne basarak tekrarladı.

Benim düşüncelerim farklı. Saç rengim böyle olduğu halde birçok hastamı tedavi ettim. Alzheimer hastalarının son anlarında ellerinden tutarken dövmelerin işimi engellemedi. Kulağımdaki pirsingler, ölüm döşeğindeki hastaların mutlu anılarını anlatırken veya son isteklerini bana iletirken kulağımın duymamasına neden olmadı. Dilimdeki pirsing de ölümcül hastalık teşhisi koyulmuş bir hastayı teselli etmekten beni alıkoymadı.

Şimdi söyleyin. Dış görünüşüm, güler yüzüm, temiz kalbim beni nasıl hemşirelik mesleğini yapamayacak bir konuma getiriyor?”

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Temel Karamollaoğlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çalışanların dikkatine
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Melih Gökçek Mansur Yavaş
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esra erol
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz geri geliyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Zam
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erdoğan’dan açıklama
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Karantina Kararı
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.