Benim Blog

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan
1.502 views
09 Ağustos 2021 - 16:50

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kritik toplantı: 2 önemli gündem masada
AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) bugün Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. MYK gündeminin en önemli konu başlığı 10 günü aşkın bir süredir etkisini sürdüren Türkiye’nin ciğerini yakan orman yangınları oluşturuyor. Toplantıda Başkan Erdoğan’ın kurmaylarıyla bir değerlendirme yapacağı, bölge halkına yapılacak yardımların vatandaşlara zamanında ulaşması için teşkilatların daha aktif rol alması için talimat vereceği belirtildi.AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) bugün Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. MYK toplantısında masada çok kritik maddeler var.

SAHADAKİ ÇALIŞMALAR

Toplantının bir diğer önemli gündem maddesi ise pandemi ile mücadele ve alınan önlemlerin sahada yansıması olacak. Meclis’in 1 Ekim’e kadar tatile girmesiyle AK Parti kurmayları ve milletvekilleri sahaya indi ve çalışmalarını sahada sürdürüyor. Yapılan çalışmalar ve vatandaşların talepleri toplantıda ele alınacak.

Toplantıda 1 Ekim’de yeni yasama dönemine başlayacak olan Meclis’te öncelikli olarak hangi yasal düzenlemelerin ele alınacağına ilişkin planlama yapılacak.

SEÇİM BARAJI, SİYASİ PARTİLER YASASI VE ANAYASA

AK Parti yeni, sivil anayasa çalışmalarında sona gelirken, yüzde 10’luk seçimin barajının düşürülmesinin de yer aldığı Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Yasası’nda önemli düzenlemeler içeren yasa teklifine ilişkin çalışmasını ise bir süre önce MHP’ye iletmişti. AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı’nın hem anayasa çalışması hem de Siyasi Partiler ve Seçim yasalarına ilişkin yapılan çalışmalarda gelinen son noktaya ilişkin MYK üyelerine bilgi vermesi bekleniyor. Eda Işık/Sabah

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Temel Karamollaoğlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çalışanların dikkatine
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Melih Gökçek Mansur Yavaş
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esra erol
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz geri geliyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Zam
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erdoğan’dan açıklama
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Karantina Kararı
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.