Benim Blog

Binali Yıldırım

Binali Yıldırım
1.308 views
24 Mart 2021 - 17:29

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin yeni MYK üyelerini belirledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 17 kişilik A takımında Binali Yıldırım, Genel Başkanvekili oldu. Daha önce AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Mahir Ünal ise TBMM Grup Başkanvekili görevini yürütecek.

AK Parti’nin 7. Olağan Kongresi’nde yeniden genel başkan seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 75 kişilik Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri arasından partinin A takımı olarak nitelendirilen 17 kişilik Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerini belirledi.GENEL BAŞKANVEKİLLERİ YILDIRIM VE KURTULMUŞKongrede tüzük değişikliği yapılarak genel başkanvekili sayısı 2’ye çıkarıldı. Numan Kurtulmuş koltuğunu korurken 2. Genel başkanvekilliği koltuğuna eski Meclis Başbakanı, Başbakan Binali Yıldırım oturdu.

9 İSMİN GÖREVİ DEĞİŞMEDİSiyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, Dış İlişkiler Başkanı Efkan Ala, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli, Mali ve İdari İşler Başkanı Vedat Demiröz, İnsan Hakları Başkanı Leyla Şahin Usta ve Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Çiğdem Karaaslan yeniden aynı görevlere getirildi.PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİKGenel Sekreter yine Fatih Şahin olurken, parti sözcülüğünü de Ömer Çelik yürütmeye devam edecek.MAHİR ÜNAL MECLİS’E, HAMZA DAĞ TANITIM MEDYAYATanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal MKYK listesinde yer almadı. AK Parti Meclis Grup Başkanvekilliği görevine getirilen Ünal’ın yürüttüğü AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığına daha önce MYK’de AR-GE Başkanı olan Hamza Dağ getirildi.ÖZLEM ZENGİN MECLİS’TEN PARTİ YÖNETİMİNE GETİRİLDİSivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığını Jülide Sarıeroğlu yürütüyordu. Bu göreve MKYK’ye yeni seçilen eski Meclis AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin getirildi. Sarıeroğlu ise Sosyal Politikalar Başkanı oldu. Daha önce bu görevi yürüten Fatma Betül Sayan Kaya ise MYK dışında kaldı.MYK’YA İKİ YENİ ÜYEDaha önce Hamza Dağ’ın yürüttüğü AR-GE ve Eğitim Başkanlığına Mustafa Şen getirildi. Şen, Cihannüma Derneği Başkanlığı görevini yürütüyordu. Tüzük değişikliği ile yeni bir başkanlık olarak belirlenen Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı ise Ömer İleri oldu.MECLİS’İ GÜÇLENDİRDİMeclis Grup Başkanı Naci Bostancı yerini korurken, Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş yeni Grup Başkanvekilleri oldu. Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan da yeniden aynı göreve getirildi. Grup Başkanvekili iken hiçbir listede kendine yer bulamayan Mehmet Muş’un ise bakan olabileceği belirtiliyor.

İşte AK Parti’nin yeni Merkez Yürütme Kurulu:1. Recep Tayyip Erdoğan – Genel Başkan2. Binali Yıldırım – Genel Başkanvekili3. Numan Kurtulmuş- Genel Başkanvekili4. Hayati Yazıcı – Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı5. Erkan Kandemir – Teşkilat Başkanı6. Ali İhsan Yavuz – Seçim İşleri Başkanı7. Hamza Dağ – Tanıtım ve Medya Başkanı8. Efkan Ala – Dış İlişkiler Başkanı9. Jülide Sarıeroğlu – Sosyal Politikalar10. Özlem Zengin – Halkla İlişkiler ve Sivil Toplum Başkanı11. Mehmet Özhaseki – Yerel Yönetimler Başkanı12. Nurettin Canikli – Ekonomi İşleri Başkanı13. Vedat Demiröz – Mali ve İdari İşler Başkanı14. Mustafa Şen – Ar-Ge ve Eğitim Başkanı15. Leyla Şahin Usta – İnsan Hakları Başkanı16. Ömer İleri – Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı17. Çiğdem Karaaslan – Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı18. Fatih Şahin – Genel Sekreter19. Ömer Çelik – Parti Sözcüsü20. M. Naci Bostancı – TBMM Grup Başkanı21. Mahir Ünal – TBMM Grup Başkanvekili22. Mustafa Elitaş – TBMM Grup Başkanvekili23. Bülent Turan – TBMM Grup Başkanvekili24. M. Emin Akbaşoğlu – TBMM Grup Başkanvekili25. Cahit Özkan – TBMM Grup Başkanvekili26. Ayşe Keşir – Kadın Kolları Başkanı27. Eyüp Kadir İnan –Gençlik Kolları Başkanı

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Temel Karamollaoğlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çalışanların dikkatine
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Melih Gökçek Mansur Yavaş
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esra erol
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz geri geliyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Zam
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erdoğan’dan açıklama
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Karantina Kararı
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.