Benim Blog

Bayramda Tatil Planı

Bayramda Tatil Planı
3.222 views
10 Nisan 2021 - 14:54

Ramazan Bayramı’nda tatil planı yapanlar Prof. Dr. Çalışkan’dan kötü haber geldi

Yaklaşan Ramazan Bayramı için tatil planı yapan ya da düşünen milyonlarca vatandaşa Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan’dan kötü haber geldi. Ülkemizde koronavirüs vaka sayıları 55 bini aşan rakamlara ulaşmışken gözler Pazartesi günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’na çevrildi. Detaylar haberimizde…Ülkemizde ve tüm dünyada koronavirüs kabusu etkisini artırarak devam ediyor. Vaka sayısı hızla yükseliyor. Son açıklanan günlük koronavirüs tablosunda 2 bin 408’i semptomatik olmak üzere toplam 55 bin 791 yeni vaka tespit edildi. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 253 olarak kayıtlara geçti.

Vakaların yüzde 40’ı İstanbul’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son yaptığı açıklamada, “İstanbul’da Mart başına göre vaka sayıları yaklaşık 10 kat arttı. Ülkemizde vakaların yaklaşık yüzde 40’ı İstabul’da. İstanbul’un durumu ülkemizin durumunu belirliyor.” İfadelerini kullanmıştı.

Kritik gün Pazartesi Bu gelişmelerin ardından gözler Pazartesi günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’na çevrildi.

Tatil planı yapanlara kötü haber Bu gelişmelerin ardından Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan Ramazan Bayramı için tatil planı yapanlara kötü haberi verdi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan, koronavirüs salgın sürecindeki tedbirlere yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu…

Seyahat yasağı gelebilir Prof. Dr. Deniz Çalışkan, yeniden artışa geçen koronavirüs vaka sayısına dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı;

“Vaka sayılarını düşürmek için şehirler arası seyahatlere kısıtlama getirilebilir. Sokağa çıkma yasağının süreleri değiştirilebilir.”

Çalışkan açıklamalarını devamında, “Kademeli mesaiye geçiş, toplu taşımada oturma düzeninde seyreltilmeye geçilmesi, iftar sofralarının kalabalıktan uzak yapılması, aile ziyaretlerinin askıya alınması vaka sayılarını belirgin ölçüde düşürebilir.” dedi.

Normalleşme ne zaman başlayacak? Prof. Dr. Deniz Çalışkan normalleşme süreci ile ilgili ise “Yakın bir sürede yüksek risk grubunda bulunan hastalarımızın tamamı ikinci dozdan sonra yüksek antikora sahip olacak. Tedbirler ve haziranda yaygın aşılamayla yaz aylarına daha rahat şekilde girebilir, kontrollü sosyal yaşama geçebiliriz.” İfadelerini kullandı.

İşte Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan’ın açıklamalarını devamında şunları söyledi;

“Ölümler 5 kat arttı” “Toplumsal bağışıklık yüzde 70’e yükselene kadar tedbirlere devam edilmeli. 1 ayda vakalar 10, ölümler 5 kat arttı.”

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Temel Karamollaoğlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çalışanların dikkatine
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Melih Gökçek Mansur Yavaş
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esra erol
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz geri geliyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Zam
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erdoğan’dan açıklama
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Karantina Kararı
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.