Benim Blog

Bakan Koca Açıkladı

Bakan Koca Açıkladı
2.371 views
23 Haziran 2021 - 17:00

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de delta varyantının 134 kişide görüldüğünü söyledi. The Economist dergisi, Hindistan’da ortaya çıkan Kovid-19’un delta varyantını “en tehlikeli mutasyon” olarak nitelendirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti milletvekilleri ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerini, sağlık politikaları, aşılamada gelinen nokta, TURKOVAC aşısı ve normalleşme süreci hakkında bilgilendirdi.

Bakan Koca, dünyada etkili olmaya başlayan ve Türkiye’de de görülen delta varyantını milletvekillerine anlattı.

Bakan Koca, milletvekillerine delta varyantının Türkiye’de 134 kişide görüldüğünü söyledi.

Milletvekillerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantı basına kapalı olarak yaklaşık 3,5 saat sürerken, toplantının ardından herhangi bir açıklama yapılmadı.

EN TEHLİKE MUTASYON OLARAK GÖRÜLÜYORThe Economist dergisinin son sayısında yer alan yazıda, Hindistan’da ortaya çıkan Kovid-19’un delta varyantının “en tehlikeli SARS-CoV 2 mutasyonu” olarak nitelendirildi.

Rusya’dan Hint varyantı ile ilgili endişelendiren açıklama Rusya’dan Hint varyantı ile ilgili endişelendiren açıklama

RUSYA’DA VAKALARIN ARTMASINA NEDEN OLDU

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, daha önce koronavirüs enfeksiyonu geçiren ve aşı olan bireyler arasında Hint varyantı nedeniyle yeniden vakalar görülmeye başlandığını, ülke genelinde vakaların ise 20 bine çıktığını söylemişti.

DELTA VARYANTI KENDİ İÇİNDE DE MUTASYONA UĞRADI

Daha önce Kovid-19 belirtileri öksürük, ateş, koku ve tat kaybı olarak sayılıyordu. Delta varyantı da kendi içinde mutasyon geçirip “Delta Plus” adlı yeni bir varyantın ortaya çıkmasına yol açtı. Daha bulaşıcı olan “Delta Plus” varyantı, yine Hindistan’da tespit edildi. Ülkedeki üç eyalette 22 vakaya rastlanırken, batıdaki Maharashtra eyaletinde 16 vaka kayıtlara geçti. Delta Plus aslında Haziran ayının başlarında tanımlanmıştı ancak bu kadar hızla yayılmasını bilim insanları beklemiyordu. Hindistan Sağlık Bakanlığı, Salı günü yaptığı açıklamayla durumun vahametini doğruladı. Resmi açıklamaya göre daha bulaşıcı yeni varyanta karşı önlemler acil şekilde alınmalı. Dr. Paul ise “Delta Plus” varyantıyla ilgili henüz yeterince bilgiye sahip olunmadığını, insanlar arasında hızla ve şiddetli bir şekilde yayıldığını söylüyor.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
İki Önemli Adım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yeni uygulama başlıyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kabine Toplanıyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bebek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Temel Karamollaoğlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çalışanların dikkatine
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Melih Gökçek Mansur Yavaş
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esra erol
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz geri geliyor
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.