Benim Blog

AK Parti’de flaş değişiklik

AK Parti’de flaş değişiklik
2.746 views
22 Mart 2021 - 17:28

AK Parti Çarşamba günü yedinci olağan kongresini gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kongrede 2023 için bir manifesto ve yol haritası açıklayacak. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir CNN TÜRK’te tüzük değişikliği hazırlığının olduğunu belirterek, ‘Delegelerimize önerilerle geleceğiz.’ dedi. Kandemir ayrıca ‘Kongrede MKYK üye sayımızı artırabiliriz.’ ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir CNN TÜRK’te Sena Alkan’ın sorularını yanıtladı.

Kandemir’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

2023 MANİSFESTOSUNDA NELER VAR?

Öncelikle teşekkür ediyorum. Bizim için bir başlangıç aslında. Beldelerden başlayan bir sürecin ilçelerde illerde yaptığımız kongrelerin finali bir yönüyle. Bir yönüyle de 2023’ün işaret fişeğini göstereceğimiz, Nasıl bir Türkiye hayal ettiğimizi anlatacağımız bir başlangıç kongresi. 2023’ün bir startı olacak bizim için. İllerde ilçelerde çok güzel bir katılım oldu. 20 senelik bir deneyimimiz var.

Cumhurbaşkanımız kendileri de ifade ettiler. Bir manifesto niteliğinde bir konuşma yapacak. Türkiye’yi nerden aldık nereye getirdik. Bundan sonra nasıl bir Türkiye hayal ediyoruz, bunları aktaracak.

Pandemi ile dev isimli ülkelerin dev olmadıklarını gördük. Avrupa’da sedyelerde insanlar öldü. AK Parti döneminde nereye taşımış olduğunu gördük. Zorluklar sırasında sınanıyorsunuz. Türkiye her zorluktan güçlenerek çıktı.

YENİ YÜZLER GÖRECEK MİYİZ?
AK Parti tarihinde geçen yıl en yüksek üyeyi kaydettiklerini, bir sene içerisinde 1,5 milyon yeni üye kazanıldığını ifade eden Erkan Kandemir, “Bu, bizim için rakam değil. Yani 1,5 milyon insan, 1,5 milyon dünya demek, aşk demek, heyecan demek ve sevda demek, 1,5 milyon kalp demek, yürek demek. Her bir üyemiz her bir arkadaşımız bizim için çok değerli, çok kıymetli. Bunun yansımasını biz il ve ilçe yönetimlerimizi oluştururken bir kere daha gördük.” dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yeni uygulama başlıyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kabine Toplanıyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bebek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Temel Karamollaoğlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çalışanların dikkatine
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Melih Gökçek Mansur Yavaş
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esra erol
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz geri geliyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Zam
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.