Yeniden Refah Partisi Ankara İl Başkanının Enflasyon Değerlendirmesi

Yeniden Refah Partisi Ankara İl Başkanının Enflasyon Değerlendirmesi
491
07 Eylül 2019 - 13:55

”TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU (TÜİK) 03 Eylül tarihinde ağustos ayı enflasyon rakamlarını açıklamış ve bir önceki yılın aynı ayına göre TÜFE, %15,01; Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi ise %13,45 artış göstermiştir. Bu rakamlar milletimizin ne denli zor ekonomik şartlar altında mücadele ettiğini göstermektedir.

Ardı ardına, sessiz sedasız doğalgazdan tütüne, ulaşımdan sabuna kadar yapılan zamlar karşısında halkımız bunalmıştır. Hükümet, 2020 yılı için memur emekli ve çalışanına %4+4 zammı reva görürken; oluşan yüksek enflasyon karşısında üretici ve tüketiciyi görmezden gelmesi bizleri şaşırtmamıştır. Artan borç yükünün ve daralan ekonominin sıkıntısı, bugüne kadar ciddi anlamda reel ekonomiye yatırım yapılmaması nedeniyle milletimize yüklenmiştir.

Yeniden Refah Partimizin faiz, enflasyon, vergi ve borç sarmalına karşı halka dönük, hakka dönük, ağır sanayi ve katma değeri yüksek ürünlerin üretimine yönelik ekonomik reçeteleri ve kaynak paketleri hazırdır. Biz Yeniden Refah olarak milletimize reel ekonomik yatırımları, işçiye, memura, emekliye diğer siyasi partilerin hayal bile edemeyecekleri zamlar yapmayı, vergi muafiyeti tanımayı ve bunları milletimize zam veya vergi yükü bindirmeden milli kaynak paketleri ile yapmayı vaad ediyoruz.

Aziz milletimiz, bu zor şartlar altında dahi ümidini yitirmesin ve Yeniden Refah Partisi olarak vazifeye hazır olduğumuzu bilsinler.”


Av. Tevfik ÖZTÜRK
Yeniden Refah Partisi
Ankara İl Başkanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.